Vzdělávání uživatelů

I šíření osvěty patří mezi důležité aktivity našeho týmu. Na této stránce naleznete několik tipů, které vám pomohou vyhnout se bezpečnostním incidentům. Mimo Kyberbezpečnostního seriálu s několika základními radami pro pohyb v kybersvětě vás seznámíme také s kurzem Kyberkompas, který pro vás odborníci z týmu CSIRT-MU připravili.


 

Kyberkompas

Bezpečnostní tým CSIRT-MU pro vás přichystal kurz základů kyberbezpečnosti Kyberkompas. Do kurzu jsme zahrnuli praktické informace a připravili pochopitelné návody, díky kterým se o sebe v kyberprostředí zodpovědně postaráte. Investujte do sebe a získejte dovednosti, které univerzita, zaměstnavatelé i vy sami doopravdy oceníte a zužitkujete.

Pustit se do Kyberkompasu


Podívat se můžete také na Kyberbezpečnostní seriál, který pro vás pravidelně připravujeme

Více článků

Několik základních rad pro předcházení bezpečnostním incidentům

Zde jsou základní rady bezpečného používání informačních technologií a práce na internetu, které vám pomohou aktivně předcházet hrozbám, jimž jste vystaveni při svých každodenních činnostech v kyberprostředí. Základní zásadou je nepodceňovat prevenci. 

  1. Pravidelně zálohujte vaše nejdůležitější data, ideálně na více místech.
  2. Vždy mějte aktualizovaný operační systém, software a aktivovanou antivirovou ochranu.
  3. Volte frázová hesla, která jsou těžce uhodnutelná a dobře se vám pamatují (př. „ocelova veverka neskace“).
  4. Dávejte si pozor na to, co o sobě na internetu sdílíte.
  5. Myslete kriticky a zpochybňujte informace – internet je plný podvodníků.

Navštivte naši stránku security.muni.cz, kde se blíže věnujeme šíření srozumitelných a praktických rad a kurzům, které využijete i mimo univerzitu. Sledovat nás také můžete na našem Facebooku, kde pro fanoušky sdílíme kromě aktualit z oblasti kyberbezpečnosti na MU i vzdělávací obsah. 


Varování a informace

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.