Účastníme se projektů


Jejich předmětem je výzkum a vývoj s cílem zvyšovat úrovně kyberbezpečnosti doma i ve světě. Vzhledem k tomu, že projektů, do kterých jsme se zapojili, je celá řada, uvádíme zde pouze nejzajímavější projekty z poslední doby:

KYPO – výzkum, vývoj a sestavení platformy pro analýzu hrozeb ohrožujících bezpečnost kritických informačních infrastruktur.

SABU – vývoj systému pro inteligentní analýzu a efektivní předávání informací typu bezpečnostní incident a událost mezi zapojenými bezpečnostními týmy v České republice.

CRUSOE –  výzkum nástrojů pro hodnocení bezpečnostní situace a podporu rozhodování bezpečnostního týmu (CSIRT) při ochraně kritických informačních infrastruktur.

Security Cloud – vývoj řešení pro moderní služby a infrastrukturu, které umožní poskytovatelům i uživatelům odhalovat provozní a bezpečnostní problémy.

ITOA – cílem projektu je analýza dat z měření síťového provozu z hlediska výkonnostních charakteristik aplikací v síti a komplexní zpracování událostí z bezpečnostního a výkonnostního monitoringu.

Cyber Czech – unikátní bezpečnostní cvičení s cílem procvičení obrany vůči simulovanému kyberútoku.

O ostatních projektech se můžete dozvědět v sekci Další projekty.

V rámci některých projektů jsme vyvinuli nejrůznější užitečné nástroje. Jejich zdrojové kódy můžete najít na našem GitHub profilu.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.