Členové CSIRT-MU

Vedoucí týmu

TOMÁŠ PLESNÍK

Bc. Tomáš Plesník je vedoucím a zároveň také zakládajícím členem Kyberbezpečnostního týmu Masarykovy univerzity CSIRT-MU, který se stal prvním certifikovaným CERT/CSIRT týmem v ČR u organizace Trusted Introducer. Byl a je řešitelem řady národních a mezinárodních vědecko-výzkumných projektů zabývajících se problematikou kybernetické a informační bezpečnosti. Roku 2016 získal dokonce Cenu ministra vnitra za mimořádné výsledky v oblasti bezpečnostního výzkumu konkrétně za řešení výzkumného projektu s názvem Kybernetický polygon.

Aktuálně přednáší o kybernetické a informační bezpečnosti v rámci několika předmětů na Masarykově univerzitě a v MBA programech. Působí také jako odborný garant projektů věnující se této problematice v prostředí českého vysokého školství. Tomáš zastává roli manažera kybernetické bezpečnosti Masarykovy univerzity, je správcem zabezpečeného IS pro přístup k utajovaným informacím a v minulosti představoval také architekta mezinárodního technického cvičení Cyber Czech.

Vedoucí jednotlivých skupin

Odborní pracovníci