Varování: zavádějící nabídka domén

Bezpečnostní tým CSIRT-MU tímto varuje před nabídkami od společnosti REGISTER.EDU.EU, které se týkají registrací domén pro univerzity. Jedná se o čistě komerční aktivity, které matou svou formou.

5. 2. 2018

Nabídka může vyznívat jako povinnost

Na aktivity zmíněné společnosti nás upozornili kolegové z komunity evropských bezpečnostních týmů TF-CSIRT. Dle informací, které jsme obdrželi, se tato společnost snaží nabízet služby nejrůznějším univerzitám v Evropě. Smyslem má být založení tzv. European identity for educational organizations.

Zavádějící je však forma nabídky, která se snaží navodit dojem oficiality a povinnosti, ačkoli se jedná o komerční aktivity soukromé společnosti.

Závěrem

Obecně platí, že pro zvažování jakýchkoli neznámých nabídek, je základem kritické myšlení. V případě jakýchkoliv dotazů se na náš tým neváhejte kdykoliv obrátit.