Varování: podvodné faktury za prodloužení patentů

Bezpečnostní tým CSIRT-MU tímto varuje před podvodnými fakturami na prodloužení patentů.

11. 2. 2019

Za hodně peněz málo muziky

Podvodné dokumenty budí zdání, že jde o výzvu k prodloužení patentové ochrany vynálezu. Za tuto službu požadují různé firmy z Česka i zahraničí finanční částky v tisících až desetitisících korun. Ve skutečnosti však váš vynález pouze zařadí do soukromých databází těchto firem, což je na fakturách zmíněno na těžko čitelných místech. Zařazení do soukromé databáze je v podstatě k ničemu, k prodloužení patentu nedojde a peníze se zpátky vymáhají jen velmi těžko. 

Obracejte se na Centrum pro transfer technologií

Prodlužování patentové a jiné průmyslově-právní ochrany na Masarykově univerzitě zajišťuje Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity (CTT). Zároveň řádně platí všechny poplatky a prodlužuje stávající ochrany. Pokud podobnou fakturu obdržíte, obraťte se na náš tým nebo na CTT (ctt@ctt.muni.cz). 

Podvodná fakutra může vypadat například takto: 

Závěrem

Pamatujte, že internet je plný podvodníků. Obecně platí, že pro zvažování jakýchkoli neznámých nabídek, je základem jejich kritické zpochybňování. 

Pro všechny zájemce, kteří by se chtěli dozvědět více o informační bezpečnosti nabízí náš tým službu Vzdělávání uživatelů.     

Více článků

Přehled všech článků