CSIRT-MU úspěšně recertifikován od Trusted Introducer

Jako vůbec první kyberbezpečnostní tým v České republice jsme 5.12.2016 získali CSIRT-MU certifikaci od Trusted Introducer. Certifikace však není navždy a je proto nutné ji obnovovat každé tři roky. Právě v těchto dnech jsme dostali potvrzení, že náš recertifikační proces byl úspěšný. 

31. 3. 2020

Certifikace od Trusted Introducer je potvrzením vysoké úrovně našeho bezpečnostního týmu. Kromě toho má však i další přínosy.

Pro tým přináší celkové zlepšení procesů. Jsme totiž často nuceni řešit bezpečnostní incidenty pod tlakem. Aby tato činnost probíhala efektivně a správně, jsou jasně definované procesy nezbytné. Díky tomu, že jsou tyto procesy zachycené v manuálu incident handlera, je navíc jednodušší zastoupit členy týmu, kteří se touto agendou zabývají.

Díky certifikaci se také zvyšuje reputace i viditelnost našeho týmu v mezinárodním měřítku, což přináší nové možnosti spolupráce.

Recertifikační proces není samozřejmý, stejně jako certifikace mu předchází dlouhodobá příprava. Svět kyberbezpečnosti se neustále mění, proto je nutné se vždy znovu připravit na splnění náročných kritérií. Těch je celkově 45 a pokrývají celkové fungování týmu.

Certifikace Trusted Introducer a její potvrzení je pro nás jedním z důležitých nástrojů pro nepřetržité navyšování odborných znalostí a schopností, abychom nejen drželi tempo, ale pomáhali také spoluutvářet oblast kyberbezpečnosti.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.